„Od teraz razem” Półkolonia w Białej Woli.

Dziś pierwszy dzień szkoły i z rozrzewnieniem wspominamy dni, kiedy od samego rana mogliśmy się razem bawić …

Ważnym momentem wakacji były półkolonie w naszej Białej Woli, w ramach projektu „Od teraz razem”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Fundacja dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste w ramach programu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Oj działo się, działo…

Dzień 1.

"Od teraz razem" i pierwszy dzień półkolonii - to dzień niespodzianek. Do Białej Woli zawitał... TEATR LALEK!

Pod czujnym okiem Pani Hani poznawaliśmy zawody w teatrze i różne terminy z nim związane. Bliskie stały się nam jajwajki*, kukły, marionetki, pacynki, bunraku**, lalki cieniowe, maski, kostiumy, ufff…

Ćwiczyliśmy buzię i język, stawialiśmy pierwsze kroki w interpretacji poważnej literatury. A potem otwieraliśmy furtki naszej wyobraźni i przelewaliśmy ją na kartki papieru.


*) jajwajka - kukiełka w teatrze lalkowym, której głowę i korpus porusza ręka aktora umieszczona wewnątrz lalki, a jej kończyny poruszane są za pomocą drutów lub patyczków (def. według: Internetowy Słownik Języka Polskiego PWN)

**) bunrakujapoński teatr, w którym używa się bardzo dużych lalek (def. według: Internetowy Słownik Języka Polskiego PWN)

Dzień 2.

Podczas drugiego dnia półkolonii każdy mógł poczuć się jak prawdziwy cyrkowiec. Była nauka żonglerki - własnoręcznie wykonanymi piłeczkami oraz nauka posługiwania się samodzielnie wykonanym poi - pod okiem Pani Dorotki.

Ciekawe sztuczki, wesołe zabawy - to był bardzo dobry dzień.

Kolejne dni....

Zamienialiśmy się w prawdziwych fizyków i z niedowierzaniem obserwowaliśmy zasysania, musowania, samozapłony, zmiany kolorów, powstawanie nowych tworów - pod czujnym okiem Pani Agnieszki. Pani Anetka każdego dnia dbała byśmy byli najedzeni i na pewno się nie nudzili. Wspólnie poznawaliśmy tajniki decoupage, a koralikowe bransoletki, które razem robiliśmy, nosimy do dziś...

W międzyczasie powstały gry według własnego pomysłu i samodzielnie wykonane, zabawy, konkursy, zawody..

Będzie tęskno do tych dni..

Wielkie podziękowania składamy Fundacji dla dzieci i młodzież "Kółko Graniaste" - za mnóstwo niezapomnianych chwil.


Projekt "Od teraz razem" sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.